Sensacja stała się faktem! Legia Warszawa pokonała Leicester i jest liderem w swojej grupie [REAKCJE]

Legia Warszawa nie przestaje nas zaskakiwać! Podopieczni Czesława Michniewicza odnieśli drugie zwycięstwo w fazie grupowej Ligi Europy. Dziś Polacy pokonali Leicester City 1:0 po bramce Mahira Emreliego.

Za nami drugi mecz Legii Warszawa w fazie grupowej Ligi Europy. Po wygranej na inaugurację ze Spartakiem Moskwa przyszła pora na zwycięstwo z jeszcze mocniejszym rywalem – Leicester City. Dzięki wygranej nad Anglikami Legioniści przewodzą w grupie „C” i mają na swoim koncie komplet punktów. Za ich plecami znajduje się Spartak Moskwa (3 punkty), a dalej są Napoli (1 punkt) oraz Leicester (1 punkt).

Jedyną bramkę w dzisiejszym spotkaniu zdobył w pierwszej połowie Mahir Emreli, który fantastycznym strzałem pokonał Kaspera Schmeichela. W drugiej połowie meczu ataki Anglików przybrały na sile, jednak tego dnia obrona Legii była na tyle szczelna, że nie pozwoliła swoim rywalom na zdobycie gola. W końcówce spotkania mistrzowie Polski mogli podwyższyć prowadzenie, jednak najpierw strzał Kastratiego fenomenalnie obronił Schmeichel, a kilka minut później z kilku metrów w bramkę nie trafił Tomas Pekhart.