Sekretarz generalny PZPN o zatrudnieniu nowego trenera. „Prezes nie jest osobą, która podejmuje spontaniczne decyzje”

Maciej Sawicki był gościem programu Stan Futbolu. Sekretarz generalny PZPN zdradził kulisy pozyskania Paulo Sousy. Według Sawickiego Portugalczyk był jedyną opcją na selekcjonera reprezentacji Polski.

– Z tego co wiem, prezes Boniek rozmawiał z jedną osobą, a negocjacje rozpoczęły się dosyć niedawno. Prezes nie jest osobą, która spontanicznie podejmuje decyzje. Pewne rzeczy musi poukładać sobie w głowie i głęboko przeanalizować – mówił w programie Sawicki.

Agenta nie było w Polsce

Dziennikarze zapytali działacza PZPN o zdjęcie agenta, który rzekomo przebywał w Warszawie. To było punktem zwrotnym w spekulacjach na temat potencjalnych kandydatów na trenera reprezentacji.

– Żadnego menedżera w Polsce nie było, bo poszedłby przecież na kwarantannę. Ten agent był w Polsce rok temu, więc może teraz chciał się pochwalić? Tego dnia przebywał w Turcji, bo tam kontrakt podpisywał były trener Legiicytuje 42-latka portal sport.tvp.pl.

Maciej Sawicki zdradził, że wtorkowa konferencja prasowa z trenerem odbędzie się na odległość. Nie wiadomo kiedy trener pojawi się w Polsce, ponieważ przyjazd oznaczałby dla niego dziesięciodniową kwarantannę.

Źródło: TVP Sport