Ronaldinho przyleci do Polski? „Rozmawiałem z trzema klubami na temat współpracy”

Hernani przed laty występował m.in. w Koronie Kielce, a teraz reprezentuje barwy IV ligowca. Brazylijczyk w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego przyznał, że chciałby sprowadzić do Polski… Ronaldinho.

Hernani w Polsce występował w barwach Górnika Zabrze, Korony Kielce i Pogoni Szczecin, a przez ten czas rozegrał 288 oficjalnych spotkań. Brazylijczyk obecnie reprezentuje barwy Glinika Gorlice, który na co dzień gra w IV lidze. Stoper w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego przyznał, że chciałby ściągnął do Polski Ronaldinho.

Hernani i Ronaldinho spotkali się kiedyś w jednym meczu juniorów z pierwszą drużyną Gremio Porto Alegre, który organizował klub. Stoper Glinika chciałby, aby były piłkarz FC Barcelony przyleciał do Polski wraz z transferami zdolnych piłkarzy z ligi hiszpańskiej.

Płyną z tego same korzyści. Ktoś dostaje dobrego zawodnika np. na rok, a do tego może wykorzystać Ronaldinho w celach marketingowych: zorganizować konferencję prasową, spotkania z dziećmi, sponsorami… Rozmawiamy z trzema klubami ekstraklasy na temat takiej współpracy i czekamy na ostateczne decyzje – powiedział Hernani w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego

Kacper Polaczyk