Robert Lewandowski po Bayernie wyleci do USA? „MLS chce być coraz silniejszą ligą”

Robert Lewandowski z roku na rok, zamiast wyglądać starzej, staje się coraz lepszy. Polak zdaje się rozwijać z każdym kolejnym sezonem, jednak prędzej czy później przyjdzie czas na podjęcie pewnych decyzji. Snajper nie wyklucza możliwości przejścia do MLS.

Choć „Lewy” w tym sezonie strzelił już 32 gole w 31 meczach należy pamiętać, że jego kontrakt nie trwa wiecznie. Obecna umowa kapitana reprezentacji Polski z Bayernem wygasa w 2023 roku. Gdzie przeniósłby się napastnik po ewentualnym braku porozumienia przy jej odnawianiu?

MLS wśród opcji

Lewandowski wyznał jakiś czas temu, że chciałby grać do 2028 roku. Piłkarz nie wyklucza, że na ostatnie lata swojej kariery przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. O taką możliwość zapytał go dziennikarz „CBS Sports”.

– Czy chciałbym grać w USA? Nie wiem za bardzo, co to dla mnie oznacza. Nie wiem, kiedy też mogłoby do tego dojść. Wiem, że MLS chce być coraz silniejszą ligą. Dużo wiem o tej lidze, gra tam kilku niemieckich i polskich zawodników. Rozmawiamy z nimi o życiu w Stanach, ale także o tamtejszych rozgrywkach – przyznał 32-latek.

– Nie wiem, co to oznaczałoby dla mnie personalnie. Obecnie jestem szczęśliwy w Bayernie. Nie myślę o tak odległej przyszłości – zaznaczył.