Robert Lewandowski nazwał się „szczerym gościem”. Krytyk filmowy ocenia go na plastikowego człowieka

 

Robert Lewandowski udzielił sporego wywiadu dziennikarzowi The Athletic. Kapitan reprezentacji Polski opowiedział między innymi o swoim charakterze. Napastnik FC Barcelony określił siebie jako szczerego gościa, co koliduje z opinią krytyka filmowego.

Krytyk filmowy ostro o Lewandowskim

Opinia publiczna w Polsce regularnie krytykuje Roberta Lewandowskiego za jego wypowiedzi lub zachowanie. Część z nich uważa, że kapitan reprezentacji Polski jest sztuczny. Tak między innymi powiedział krytyk filmowy Tomasz Raczek, który ocenił dokument „Lewandowski Nieznany”.

– Zobaczyłem plastikowego człowieka, co mnie potwornie rozczarowało. Pamiętałem fakt, że on jest kapitanem zespołu. Sam wiele razy byłem redaktorem naczelnym, dyrektorem itd. i wiem, jaka jest rola lidera. Wiem, na czym polega porywanie ludzi. Wiem, jak ich pociągnąć, żeby mieli płonące oczy i chcieli wspólnie coś zrobić. Wiem, ile to wysiłku wymaga i jakie to jest ważne. I patrzę na tego Lewandowskiego i mówię… on nie ma żadnych kwalifikacji, by być szefem drużyny – mówił w Kanale Sportowym.

Arkadiusz Milik mógł trafić do Realu Madryt. „Zainteresowanie było spore” [CZYTAJ]

Charakter „Lewego”

Słowa krytyka kolidują z tym, co sądzi o sobie piłkarz. Robert Lewandowski w rozmowie z The Athletic przyznał, że jest szczerym gościem i nie lubi ukrywać czegoś za czyimiś plecami.

– Wolę powiedzieć coś, w co wierzę i być szczerym, a nie mówić coś za plecami. Nie ukrywam niczego. Nie jestem takim gościem. Z jednej strony to dobrze, ale z drugiej możliwe, że nie dla wszystkich będzie to najlepsze. Staram się to zaakceptować i zarządzać w najlepszy możliwy sposób – powiedział napastnik FC Barcelony.

Źródło: The Athletic, Kanał Sportowy