Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką!? Kolejne optymistyczne wieści

Robert Lewandowski w końcu otrzyma Złotą Piłkę za 2020 rok? W tym temacie pojawiły się kolejne doniesienia mediów.
Rok 2020 bez dwóch zdań należał do Roberta Lewandowskiego. Polak zdobył wówczas 45 bramek w 40 meczach, co było najlepszym wynikiem w czołowych ligach w Europie. Ponadto wygrał on wówczas Ligę Mistrzów z Bayernem Monachium.

Biorąc pod uwagę zarówno indywidualne, jak i drużynowe osiągnięcia Robert był głównym faworytem do wygrania Złotej Piłki. Niestety, Polak nie doczekał się tej nagrody. Dlaczego? Wszystko za sprawą decyzji organizatorów Złotej Piłki, którzy postanowili anulować plebiscyt w 2020 roku, tłumacząc się koronawirusem.

Robert Lewandowski nigdy nie otrzymał Złotej Piłki za 2020 roku. Co jakiś czas w mediach wraca jednak ten temat. Wielu kibiców i ekspertów domaga się, by Robert otrzymał zasłużoną nagrodę, nawet jeśli miałoby to nastąpić z kilkuletnim opóźnieniem.
W tym temacie po raz kolejny coś się ruszyło. Tak przynajmniej informował ostatnio Ivan San Santonio, dziennikarz „Sportu”. Według jego wiedzy, France Football zaczyna rozważać wręczenie Złotej Piłki Robertowi Lewandowskiemu za 2020 rok. Dziennikarz pisze, że miałaby to być swego rodzaju forma rekompensaty dla polskiego piłkarza.

Michał Budzich

Dodaj komentarz