Raków bliski sprowadzenia napastnika! Na stole ponad pół miliona euro

Raków Częstochowa jest bliski wzmocnienia linii ataku swojego zespołu. Władze klubu zaoferowały ponad pół miliona euro za napastnika dobrze znanego polskim kibicom.

Pozycja napastnika wydaje się obecnie piętą achillesową Rakowa Częstochowa. Walkę o tę pozycję toczą ze sobą Fabian Piasecki i Łukasz Zwoliński. Niestety, na starcie tego sezonu obaj panowie nie imponują formą strzelecką. Obaj rozegrali po 12 meczów, Zwoliński strzelił 5 bramek, a Piasecki zaledwie 2.

Raków Częstochowa ma już zapewnioną fazę grupową europejskich pucharów. Jeśli drużyna Dawida Szwargi nie zdoła przejść FC Kopenhagi, to zagra w Lidze Europy. Jeśli zdołają pokonać Duńczyków, to Raków zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W obliczu pewnej gry w fazie grupowej Raków może dokonać jeszcze jednego wzmocnienia. Według najnowszych doniesień władze klubu chcą sprowadzić napastnika.

Jak informuje Tomasz Włodarczyk, Raków Częstochowa jest bliski sprowadzenia Erika Exposito! Hiszpański napastnik miał już zaakceptować propozycję Rakowa. Ofertę transferu w wysokości 600 tysięcy euro przyjął także Śląsk Wrocław.

Mimo to kwestia transferu nie jest wciąż przesądzona. Na sprzedaż swojego zawodnika nie chce zgodzić się… Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław. Sprawa jest jednak dynamiczna. Odpowiedzi na wszystkie pytania powinniśmy poznać już niedługo.

Erik Exposito jest piłkarzem Śląska Wrocław od 2019 roku. 27-latek znakomicie wszedł w ten sezon. W pięciu kolejkach strzelił cztery bramki i zanotował jedną asystę. Jego obecny kontrakt ze Śląskiem jest ważny do końca tego sezonu. „Transfermarkt” wycenia go na milion euro.

Aktualizacja:

Śląsk Wrocław ustosunkował się do medialnych doniesień. Klub przekazał, iż Erik Exposito pozostaje we Wrocławiu.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich