Poważna kontuzja Roberta Lewandowskiego. Polak opuści ważne mecze

Robert Lewandowski doznał kontuzji w środowym meczu przeciwko FC Porto. Dzisiejsze badania wykazały, co dolega polskiemu piłkarzowi. Teraz czeka go dłuższa przerwa od gry.

W środę FC Barcelona mierzyła się na wyjeździe z FC Porto. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Blaugrany 1:0.  Niestety, spotkania nie zdołał dokończyć Robert Lewandowski. Po ataku jednego z piłkarzy FC Porto na nogi Polaka, musiał on opuścić boisko już w 34. minucie meczu.

Robert Lewandowski przeszedł już szczegółowe badania w swoim klubie. Jak podała w oficjalnym komunikacie FC Barcelona, Robert Lewandowski doznał skręcenia lewej kostki. Tym samym Polak wypada z gry na dłuższy okres. Klub nie podał konkretnego terminu powrotu 35-latka na boisko. Ma on zależeć od postępów w rekonwalescencji.

Można zakładać, że Polak wypada z gry na kilka tygodni. Tomasz Włodarczyk napisał, że Roberta zabraknie na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Mecze drużyny narodowej odbędą się już w przyszłym tygodniu.

Więcej informacji przekazał hiszpański dziennikarz Toni Juanmarti. Jego zdaniem Robert może być niedostępny nawet przez ponad miesiąc. Tym samym miałby on opuścić El Clasico. FC Barcelona zmierzy się z Realem Madryt już 28 października.