Potężne trzęsienie ziemi w południowej Turcji. Christian Atsu wśród tysięcy zaginionych

W nocy w południowej Turcji i północnej Syrii doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Wiele osób zginęło, jeszcze więcej uważanych jest za zaginionych. Wśród tych, którzy wciąż mogą znajdować się pod gruzami budynków, jest Christian Atsu – piłkarz Hataysporu.

7,7 stopnia w skali Richtera – taką siłę miało nocne trzęsienie ziemi, które nawiedziło południowy region Turcji oraz północną Syrię. Aktualny bilans ofiar śmiertelnych wynosi 912 osób, o wiele więcej jest rannych bądź uznanych za zaginionych.

– To było największe trzęsienie ziemi od 1939 roku. Ponad 5,3 tys. osób jest rannych, zawaliło się 2818 budynkówprzekazał na konferencji prasowej prezydent Turcji, Recep Erdogan.

Trzęsienie ziemi dotknęło tureckie miasto Hatay, gdzie swoją siedzibę ma ekstraklasowy klub Hatayspor. Kataklizm dotknął wielu piłkarzy, a także przedstawicieli drużyny. Według informacji miejscowego dziennikarza Yagiza Sabuncoglu pod gruzami wciąż znajdują się dyrektor Taner Savut oraz Christian Atsu – były zawodnik Evertonu czy Newcastle United.

Christian Atsu dołączył do Hataysporu we wrześniu 2022 roku. Jeszcze zaledwie 24 godziny temu, w niedzielnym spotkaniu jego drużyny z Kasimpasą, 60-krotny reprezentant Ghany pojawił się na boisku w 82. minucie, aby kwadrans później zdobyć zwycięską bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Kacper Polaczyk