Piłkarze Lechii przeszkadzali uczniom podczas matury?

Od poniedziałku na terenie całego kraju uczniowie piszą matury. Nie dosyć, że odbywają się miesiąc później, niż to było planowane, to do tego jeszcze napływają informacje o przeciekach i możliwości anulowania egzaminów z tego powodu w niektórych województwach. Dodatkowo przed głównym wejściem jednego z gdańskich liceów przedmeczowy rozruch odbywali piłkarze Lechii Gdańsk. I to podczas matury z matematyki.

Słabsze momenty

Lechia Gdańsk w ramach 29. kolejki podejmowała u siebie Cracovię, z którą przegrała 1:3. W dniu meczowym piłkarze wybrali się na rozruch. Problem w tym, że robili to przed jednym z gdańskich liceów, podczas gdy uczniowie pisali maturę z matematyki.

Jeden z nauczycieli powiedział, że rozmawiał z koordynatorem drużyny przed szkołą. Członek sztabu poinformował go, że posiadają pozwolenie z miasta, a jeżeli mu nie wierzy, to może zadzwonić do urzędu. Nauczyciel zapytał go czy dyrekcja wie o tym, na co koordynator zapytał: „a co? Nie lubi pan Lechii?”. Dopiero po interwencji władz szkoły drużyna opuściła trawnik.

Wyszedłem przed szkołę po egzaminie i zobaczyłem, że jak zwykle przed meczem robią rozruch. Widziałem też, jak nauczyciel ze szkoły rozmawia z kimś ze sztabu – mówi jeden z uczniów.

Z naszych informacji wynika, że to nie pierwszy raz, kiedy piłkarze Lechii Gdańsk przeprowadzają rozruch pod tym liceum. Uczniowie relacjonują, że już kilka razy widzieli biało-zielonych trenujących na przyszkolnych terenach.

Kacper Polaczyk