Pierwsze mecze polskich klubów w Q2 Ligi Konferencji za nami. Wyliczono ich szanse na awans do III rundy

Wczoraj polskie kluby rozegrały pierwsze mecze w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji. Pogoń i Lech są niemal pewne awansu do III rundy. Nieco mniejsze szanse daje się Legii, która – pomimo wczorajszego remisu – pozostaje faworytem do awansu.

Polskie kluby rozpoczęły walkę o fazę grupową Ligi Konferencji w sezonie 2023/2024. W tym sezonie w tych rozgrywkach Polskę reprezentują Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin. Dodatkowo w eliminacjach Ligi Mistrzów uczestniczy Raków Częstochowa.

W czwartek polskie kluby odnotowały dwa zwycięstwa i jeden remis w eliminacjach Ligi Konferencji. Lech Poznań pokonał u siebie Żalgiris Kowno 3:1. Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Linfield FC 5:2. Natomiast Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe z Ordabasy Szymkent 2:2.

Po wczorajszych meczach szanse na awans do III rundy wyliczył Piotr Klimek. Niemal pewne awansu są Pogoń i Lech. Szczecinianie – według szacunków – mają 99,9% szans na awans do III rundy. Poznaniacy mają 99,4% szans na wyeliminowanie Żalgirisu. Po remisie w pierwszym meczu Legii daje się 86,9% szans na awans do kolejnej rundy.

Piotr Klimek wyliczył również prawdopodobieństwo awansu do fazy grupowej. Obecnie największe szanse ma na to Lech Poznań – 44,4%. Dużo mniej szans daje się Legii, bo 15,4%. W przypadku Pogoni szansa na awans do fazy grupowej to 10,3%.


fot. Kacper Polaczyk/Polczyk FOTO

Michał Budzich