Pep Guardiola szczerze o rozgrywkach w Anglii. „Może nawet ja zagram kilka minut”

Pep Guardiola zabrał głos w sprawie najbliższego meczu Carabo Cup z Newcastle United. Katalończyk nie ukrywa swojego stosunku do tych rozgrywek. 

W Anglii kluby nie mają lekko. Większość drużyn, grających w Premier League, musi być gotowa do ciągłego grania. Wiele ekip musi zaakceptować występy regularnie co trzy dni.

„Może nawet ja zagram”

Nie inaczej ma się sytuacja Manchesteru City, który właśnie przygotowuje się do starcia z Newcastle United w Carabao Cup. „Obywatele” zmierzą się ze „Srokami” w najbliższą środę. Pep Guardiola otwarcie mówi, że w składzie pojawią się spore zmiany.

– Piłkarze, którzy rozegrali już wiele minut w tym sezonie, nie wystąpią z Newcastle. To świetna okazja dla wszystkich zawodników, którzy nie grają regularnie, aby złapali minuty. Ale jeśli chodzi o innych zawodników, nie mam zamiaru marnować nawet 1% ich energii na Carabao Cup – cytuje szkoleniowca „Daily Mirror”.

– Piłkarze pokroju Kyle’a Walkera czy Rubena Diasa grają po 90 minut dla nas i w reprezentacjach, więc są już wyczerpani. Dlatego wystawimy zawodników, którzy tego potrzebują, może chłopców z akademii, może nawet ja zagram kilka minut, jeśli moje plecy będą się miały lepiej – żartował Guardiola. Trener nawiązywał do niedawnej operacji pleców, którą przeszedł w Barcelonie. 

Jak na razie Manchester City trzyma poziom w bieżącym sezonie. Ostatnio wygrali 2-0 z Nottingham Forrest, notując szóste zwycięstwo z rzędu w Premier League. Utrzymują się tym samym na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Mecz z Newcastle w Carabo Cup rozegrają w środę o 21:00.