Pep Guardiola komplementuje 35-letniego bramkarza z Derby County. „Mam nadzieję, że zostanie z nami na długie lata”

Scott Carson to 35-letni bramkarz, który przebywa obecnie na wypożyczeniu w Manchesterze City. Piłkarz, którego macierzystym klubem jest Derby County nie zdołał jednak zadebiutować w barwach The Citizens. Pep Guardiola opowiedział jak ważną postacią dla jego drużyny jest Carson.

Golkiper trafił do Manchesteru City latem 2019 roku. Jego wypożyczenie ma zakończyć się wraz z końcem maja bieżącego roku. Nie znamy przyszłości 35-latka, jednak głos w tej sprawie postanowił zabrać trener Obywateli – Pep Guardiola.

Mamy jednego bramkarza, który jest dla nas bardzo ważny, czyli Scott Carson. W szatni jego role jest nieoceniona. W tej kwestii mogę porównać go do Fernandinho. On nie jest zauważany w gazetach i na boisku, ponieważ jest trzecim golkiperem, ale w szatni ma taką wartość, jak kapitan. Jest dla mnie bardzo ważny i mam nadzieję, że zostanie z nami na długie lata.

W następnym spotkaniu Manchester City zagra u siebie z Brighton & Hove Albion. The Citizens po 15 kolejkach zajmują 5. miejsce w Premier League.