Paulo Sousa zainteresowany 17-letnim ekstraklasowiczem. Młody talent wskoczy do kadry?

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze mecze reprezentacji Polski za kadencji Paulo Sousy. Wraz z nimi nadchodzi także moment wysłania przez nowego selekcjonera powołań na swoje debiutanckie zgrupowanie. Z ustaleń „WP Sportowe Fakty” wynika, że uwagę Portugalczyka zwrócił 17-letni Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin.

Jakiś czas temu Paulo Sousa zawitał do Polski, aby na własne oczy przyjrzeć się poczynaniom naszych ligowców. W naszym kraju selekcjoner przygotowuje się do swojego pierwszego zgrupowania kadry. Pod koniec marca Portugalczyk zadebiutuje za sterami naszej reprezentacji w starciu z Węgrami. Następnie „Biało-Czerwoni” podejmą Andorę i Anglię.

17-latek do kadry?

Piotr Koźmiński z „WP Sportowe Fakty” ustalił, że Sousa pojawi się w niedzielę w Szczecinie, żeby obejrzeć mecz Pogoni z Lechem Poznań. Portugalczyk chciałby zobaczyć na żywo Kacpra Kozłowskiego. 17-latek jest uznawany za duży talent.

Do tej pory selekcjoner reprezentacji Polski obejrzał dwa spotkania Pucharu Polski. W czwartek był również obecny na losowaniu par półfinałowych turnieju. Oprócz tego szkoleniowiec zawitał do ośrodka w Opalenicy, gdzie kadra będzie przygotowywać się do nadchodzących mistrzostw Europy.

Kiedy zobaczymy powołania?

Zdaniem Koźmińskiego do 7 marca mają zostać wysłane powołania zagraniczne. Kilka dni później pełną listę powołanych zobaczą kibice.

15 marca powinniśmy poznać oficjalnie nazwiska zawodników, których wybrał Sousa. Lista zostanie wtedy skrócona o 25 piłkarzy. Wówczas odbędzie się również konferencja prasowa, gdzie selekcjoner odpowie na pytania dziennikarzy.