Patrice Evra skomentował wyniki Złotej Piłki. „Tam jest korupcja. Ludzie otwórzcie oczy”

Wciąż wielu dziennikarzy oraz kibiców nie może pogodzić się z faktem, że to Lionel Messi wygrał Złotą Piłkę. Jednym z oburzonych jest Patrice Evra. Były reprezentant Francji opublikował na swoim Instagramie nagranie, na którym komentuje wyniki tegorocznej gali Ballon d’Or.

Gala została ustawiona?

Evra zdecydowanie nie gryzł się w język. Były reprezentant Francji stwierdził, że Robert Lewandowski „został okradziony” z wygranej. Jednak w nagraniu 40-latka nie zabrakło też poważniejszych oskarżeń:

– Witam was na gali Złotego Balona. Tak balona, a nie piłki, bo to zawstydzająca sprawa od wielu lat. I już wystarczy (…) Robert Lewandowski dostał nagrodę, którą stworzyli specjalnie dla niego. Dlaczego? Bo oni czuli się winni. Tam jest korupcja. Ludzie otwórzcie oczy. Ja jestem nikim, by mówić, kto zasłużył, a kto nie. Ale widzę komentarze: „kradzież, kradzież”. Ludzie się nie zgadzają. Gdybym umieścił ankietę o Lewandowskim i Messim, to Lewandowski, by wygrał. Mój przekaz dotyczy tej wielkiej, skorumpowanej organizacji – zaznaczył Evra.

– Lewandowski był najlepszy i rok temu, i teraz. Zrobił więcej niż Messi (…) Powiedział, że Lewandowski zasłużył na nagrodę w zeszłym sezonie. Ale co z tym rokiem, Leo? (…) Robert, jest mi przykro z twojego powodu. Znów zostałeś okradziony. Wszyscy fani piłki nożnej zrozumieją, o czym mówię, nie wspominam tu o tych, co tylko grają w FIFĘ na konsoli – zakończył Francuz.

Źródło: Meczyki.pl