Partnerka Cristiano Ronaldo o decyzji portugalskiego selekcjonera: „Dziś twój trener i przyjaciel zadecydował źle”

Cristiano Ronaldo nie znalazł się w wyjściowym składzie reprezentacji Portugalii na mecz z reprezentacją Maroka. Po zakończonym pojedynku decyzję portugalskiego selekcjonera skomentowała partnerka CR7. – Dziś twój trener i przyjaciel zadecydował źle – napisała na Instagramie Georgina Rodriguez.

W sobotę reprezentacja Portugalii rozegrała mecz o awans do półfinału Mistrzostw Świata. W ćwierćfinale Portugalczycy mierzyli się z reprezentacją Maroka. Ku zaskoczeni większości kibiców oraz ekspertów zwycięsko z tego starcia wyszli piłkarze z Afryki. Marokańczycy wygrali 1:0 po golu Youssefa En Nesyriego.

Cristiano na ławce

Po raz drugi z rzędu Cristiano Ronaldo rozpoczął mecz reprezentacji Portugalii na ławce rezerwowych. Selekcjoner Fernando Santos posłał do boju legendarnego piłkarza dopiero w 51. minucie meczu, przy wyniku 1:0 dla rywali. Przez niespełna 45 minut CR7 nie zdołał odmienić losów rywalizacji. Najprawdopodobniej był to ostatni mecz w karierze Portugalczyka na Mistrzostwach Świata.

Komentarz partnerki Ronaldo

Decyzja o posadzeniu na ławce dla rezerwowych Cristiano Ronaldo nie spodobała się partnerce piłkarza. Na swoim Instagramie Georgina Rodriguez wyraziła swoje niezadowolenie, krytykując Fernando Santosa.

– Dziś twój trener i przyjaciel zadecydował źle. Ten przyjaciel, o którym powiedziałeś tyle dobrych słów i do którego masz szacunek. Ten sam, który wprowadzając cię do gry, zobaczył, jak wszystko się zmieniło, ale było już za późno – napisała Georgina Rodriguez.

– Nie można nie docenić najlepszego piłkarza świata, swojej najpotężniejszej broni. Nie można też bronić tego, który na to nie zasługuje. Życie daje nam lekcje. Dziś nie przegraliśmy – nauczyliśmy się – dodała partnerka Cristiano Ronaldo.

Michał Budzich