Ogromne zainteresowanie meczem Ekstraklasy. Na stadionie pojawili się skauci europejskich potęg

Skauci wielkich, europejskich klubów pojawili się w miniony weekend w Polsce. Wszystko za sprawą meczu Pogoni Szczecin z Lechem Poznań, który ściągnął na stadion piłkarskich obserwatorów z zagranicznych klubów. Część skautów obejrzała również mecz Legii z Rakowem.

W miniony weekend w Ekstraklasie doszło do dwóch hitów. W pierwszym, rozgrywanym w sobotę hicie Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Raków Częstochowa 3:1. Z kolei w niedzielę Lech Poznań podejmował na własnym obiekcie Pogoń Szczecin. Pojedynek zakończył się remisem 2:2.

Na meczu w Poznaniu pojawiło się ponad 30 tysięcy kibiców. Hitowe spotkanie pomiędzy Lechem a Pogonią sprowadziło na stadion nie tylko kibiców, ale także skautów zagranicznych klubów. Według portalu „WP Sportowe Fakty” w Poznaniu mecz Lecha z Pogonią oglądali przedstawiciele Borussii Dortmund. Poza tym na stadionie pojawili się także skauci takich klubów jak Salernitana, Genta, Fiorentina, Montpellier, Spezia, Union Berlin i RB Salzburg.

Jak już wspomnieliśmy, w miniony weekend w Ekstraklasie odbyły się dwa hitowe spotkania. Skauci kilku klubów postanowili zjawić się na obu. Mowa tu o przedstawicielach takich klubów jak Interu Mediolan, AEK Ateny, Southampton i Bologna.


fot. Kacper Polaczyk/Polczyk FOTO

źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich