Mocne słowa z obozu FC Barcelony po El Clasico. „Wszyscy widzieli, że piłka wpadła do siatki”

Niedzielne El Clasico wywołało masę kontrowersji. Decyzje sędziego roznieciły ogromną burzę w mediach. Padły mocne słowa ze strony przedstawicieli FC Barcelony.
Za nami El Clasico. Niedzielne starcie rozgrywane na Santiago Bernabeu padło łupem Realu Madryt. Królewscy pokonali FC Barcelonę wynikiem 3:2. Gole dla Realu zdobyli Vinicius Junior, Lucas Vazquez i Jude Bellingham. Dla Barcy strzelali Andreas Christensen i Fermin Lopez.

Hiszpański klasyk ma już to w zwyczaju, że jest owiany ogromną ilością kontrowersji sędziowskich. Tak było i tym razem. Największe oburzenie wywołała dziś sytuacja z pierwszej połowy meczu. Kamery nie potrafiły konkretnie pokazać, czy piłka przekroczyła linię bramkową, czy też nie. W rozgrywkach LaLiga nie ma systemu goal-line.
Powyższa sytuacja wywołała ogrom dyskusji. Nie tylko w mediach, ale także w drużynie FC Barcelony. Tuż po meczu o tej sytuacji wypowiedział się Marc-Andre ter Stegen. Niemiec skarżył się głównie na brak systemu goal-line.

– To wstyd, że nie ma takiej technologii, aby ocenić czy jest bramka. W tym świecie jest tyle pieniędzy i nie rozumiem, dlaczego nie mogą ich przeznaczyć na wdrożenie technologii, którą mają inne ligi – skomentował ter Stegen.

W podobnym tonie odnośnie tego zdarzenia wypowiedział się także Xavi. Trener FC Barcelony nie ma wątpliwości, że w powyższej sytuacji bramka powinna zostać uznana.

– Jestem bardzo rozczarowany. Jeśli chcemy, aby La Liga była uważana za najlepszą ligę świata, nie możemy na to pozwolić. Wszyscy widzieli, że piłka wpadła do siatki. To kumulacja absurdów, pokazywałem to już dawno temu czas temu – skomentował Xavi.

Michał Budzich

Dodaj komentarz