Michał Probierz nie wybiera się do Roberta Lewandowskiego. „Pewnie zadzwonię…”

Michał Probierz został dziś oficjalnie przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Na konferencji prasowej odpowiedział na kilka pytań dziennikarzy. Nakreślił także plan na najbliższe dni oraz na rolę Roberta Lewandowskiego. 
Kilka dni temu z reprezentacji Polski został zwolniony Fernando Santos. Portugalczyka na stanowisku zastąpił Michał Probierz, który od samego początku był typowany na nowego selekcjonera. 50-latek podpisał kontrakt opiewający aż do eliminacji mistrzostwa świata w 2026 roku.
Jaka rola kapitana?

Na konferencji prasowej Probierz skupił się na najbliższych dniach w roli selekcjonera. Mówił jednak także o swoich planach w związku z Robertem Lewandowskim, jako kapitanem i liderem „Biało-Czerwonych”.
– Nie będziemy robić rewolucji i nie odsuniemy z żadnej formie Roberta Lewandowskiego. Jest kapitanem i nie będziemy wszystkiego nagle burzyć. Na boisku musimy podejmować większe ryzyko i piłkarze muszą podejmować pojedynki, wolnych przestrzeni. Wierzę, że uda się to wypracować – zaznaczył Probierz. 

Choć świeżo upieczony selekcjoner w najbliższych dniach obejrzy na żywo występy niektórych kadrowiczów, to nie będzie mieć możliwości dłuższych spotkań. Wyjątkiem nie będzie tu Robert Lewandowski.– Na razie nie ma możliwości, żeby spotkać się z piłkarzami. Pewnie zadzwonię dzisiaj do kilku i porozmawiam, ale osobiście do żadnego piłkarza wybierać się nie będę – dodał.

Probierz ma mało czasu na przygotowania do swojego debiutu. Już 12 października „Biało-Czerwoni” zagrają na wyjeździe z Wyspami Owczymi w ramach eliminacji Euro 2024. Kolejne spotkanie odbędzie się w Warszawie trzy dni później. Rywalem będzie wówczas Mołdawia.