Michał Probierz może zaskoczyć powołaniami. Tych zawodników obserwował selekcjoner

Michał Probierz niedługo rozpocznie pierwsze zgrupowanie jako selekcjoner reprezentacji Polski. Sport.pl poinformował, że szkoleniowiec może zaskoczyć niektórymi powołaniami. Na liście mają się znaleźć zawodnicy, którzy byli pomijani przez poprzednich trenerów. 

Reprezentacji Polski już 12 października zmierzy się z Wyspami Owczymi w ramach eliminacji Euro 2024. Trzy dni później „Biało-Czerwoni” zagrają z Mołdawią. 5 października natomiast Michał Probierz ogłosi powołania.

Znajome twarze

Obecnie praca selekcjonera skupia się na ciągłej obserwacji kolejnych piłkarzy, którzy powinni zagrać w kadrze. Poza trenerem nieustannie pracuje jego sztab, na czele z Sebastianem Milą, który był obecny ostatnio w Niemczech. Tam przyglądał się Dawidowi Kownackiemu i Tymoteuszowi Puchaczowi.

Sport.pl podaje, że w oko selekcjonera wpadli także inni zawodnicy, których dawno nie oglądaliśmy w narodowych barwach. Mowa tu między innymi o Michale Heliku, który w ostatnim meczu zapewnił swojemu Huddersfield Town remis.

Portal dodaje, że na liście znajdują się również Łukasz Łakomy, czy Jakub Piotrowski. Przed Probierzem trudne zadanie znalezienia nowego defensywnego pomocnika dla kadry po tym, jak z kariery reprezentacyjnej zrezygnował Grzegorz Krychowiak. Stąd obecność wspomnianej dwójki.

Przy okazji październikowych meczów możemy być również świadkami debiutów. W tym kontekście sport.pl wywołał Patryka Pedę ze SPAL. Stoper był obserwowany przy okazji meczu z Ceseną.