Messi wygrał Złotą Piłkę przez korupcję PSG?! Lewandowski został okradziony? Potężne zarzuty

Szokujące informacje podaje dziennik „Le Monde”. Z ustaleń ich dotychczasowego śledztwa, Leo Messi miał otrzymać w 2021 roku nieuczciwe Złotą Piłkę. Przyczynić się miały do tego korupcyjne działania ze strony PSG.
Messi od wielu lat pokazuje swoją wielką klasę. Dowodem na to są między innymi Złote Piłki, których w swoim dorobku ma aż osiem. Po raz pierwszy po to wyróżnienie sięgnął w 2009 roku. Kolejne statuetki zdobywał w 2010, 2011, 2012, 2015, 2019 oraz 2021 roku. Ostatnią z nich zdobył także w poprzednim roku.

Korupcja PSG

Jak się okazuje, wygrana Messiego z 2021 roku mogła nie być uczciwa. Wszystko przez działania PSG, które miały lobbować wygraną ich nowego wówczas zawodnika. Ze strony władz klubu miało dojść do korupcji, która w ostatecznym rozrachunku doprowadziła do wygranej Argentyńczyka plebiscytu „France Football”.
Dziennikarze ustalili, że do wszystkiego miało dojść jeszcze w 2020 roku. Działacze PSG mieli skontaktować się z redaktorem naczelnym redakcji „FF”, Pascalem Ferre. Celem rozmowy była namowa do usunięcia artykułu krytykującego Nassera Al-Khelaifiego. Za spełnienie żądania dziennikarz miał otrzymać znaczące korzyści.
Ferre miał między innymi otrzymać specjalne zaproszenie na mecz PSG z Borussią w Dortmundzie w Lidze Mistrzów. Redaktorowi naczelnemu opłacono ponoć również ceny lotów Qatar Airways, których łączna suma miała liczyć nawet 9 tysięcy euro. Wszystko miało mieć miejsce w 2021 roku, przy okazji pandemii koronawirusa.
Zażyłości Ferre z działaczami PSG miały bezpośrednio doprowadzić do zwycięstwa Messiego w głosowaniu na zawodnika roku. Przypomnijmy, że wówczas Argentyńczyk wyprzedził Roberta Lewandowskiego stosunkiem 613-580 punktów. „Le Monde” podsumowało całą sprawę kwitując, że zajmie się nią policja. Celem służb mundurowych będzie ustalenie, czy działacze PSG dopuścili się korupcji.