Marek Papszun podpowiada Michałowi Probierzowi. Tego piłkarza widzi w reprezentacji

Marek Papszun podpowiada Michałowi Probierzowi, kogo powołać do reprezentacji Polski. – Jego dyspozycja jest taka, że powołanie to oczywistość – powiedział ostatnio były trener Rakowa Częstochowa.
We wrześniu ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Polski pożegnał się Fernando Santos. W walce o objęcie drużyny narodowej było dwóch kandydatów – Marek Papszun i Michał Probierz. Ostatecznie prezes Cezary Kulesza postawił na Probierza, który ostatnio prowadził reprezentację do lat 21.
Już w przyszłym tygodniu czeka nas kolejna przerwa reprezentacyjna. Biało-Czerwoni rozegrają dwa kolejne mecze w ramach eliminacji EURO 2024. Tym razem Polacy zmierzą się z Wyspami Owczymi i Mołdawią.

Do rozpoczęcia pierwszego zgrupowania reprezentacji Polski pod okiem Michała Probierza został tydzień. Mimo to wciąż nie znamy kadry na to zgrupowanie. Swoje pierwsze powołania selekcjoner Michał Probierz powinien ogłosić w ciągu najbliższych kilku dni. Wcześniej mówiło się, że oficjalna lista ma zostać ogłoszona po zakończeniu czwartkowych meczów Ligi Europy i Ligi Konferencji.
Ostatnio w studiu na antenie „Canal+” pojawił się Marek Papszun. Niedoszły selekcjoner wypowiedział się na temat nadchodzących powołań. Stwierdził, że pewniakiem jest Bartosz Slisz.

– Najpierw trzeba popatrzeć na koncepcję i strukturę organizacyjną, a później możemy dobierać zawodników – ocenił Marek Papszun.
– Myślę, że Bartosz Slisz to zawodnik niezależnie od zasad będzie graczem, który może pasować do wielu ustawień. Jego dyspozycja jest taka, że powołanie to oczywistość – dodał były trener Rakowa Częstochowa.


źródło: Canal+, transfery.info

Michał Budzich