Marcin Bułka może wrócić do swojego byłego klubu! Kolejny gigant w kolejce po Polaka

Marcin Bułka jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych bramkarzy na rynku transferowych. Polak dzięki świetnym występom w minionym sezonie w Nicei znalazł się na celowniku wielu wielkich klubów. Według „L’Equipe” do gry o golkipera wkroczył teraz jego były klub. 
Za Marcinem Bułką kapitalny sezon, najlepszy w jego dotychczasowej karierze. Ostatnie miesiące sprawiły, że Polak z miejsca wkroczył do europejskiego topu bramkarskiego. Naturalnie zainteresowały się nim tym samym dużo mocniejsze od Nicei kluby, które chciałyby go wykupić tego lata.

Powrót do Londynu?

24-latek minione rozgrywki zakończył z aż 17 czystymi kontami w 34 rozegranych kolejkach. Był to najlepszy wynik spośród wszystkich bramkarzy w Ligue 1. W związku ze świetną dyspozycją, Bułką zainteresowała się cała masa klubów. Portal meczyki.pl kilka dni temu informował, że w tym gronie znalazł się choćby AC Milan, który szuka potencjalnego następcy Mike’a Maignana.

Teraz okazuje się, że do grona chętnych na Polaka dołączyła także Chelsea. Enzo Maresca, który objął „The Blues” po Mauricio Pochettino, ma nie mieć przekonania do Roberta Sancheza i Djordje Petrovicia oraz do powracającego z wypożyczenia Kepy Arrizabalagi. W związku z tym, według „L’Equipe”, Chelsea ma podjąć próbę sprowadzenia Bułki na Stamford Bridge.
Warto przy tym wspomnieć, że gdyby do takiego transferu doszło, to 24-latek wróciłby klubu, gdzie w latach 2016-2019 występował w młodzieżówce. Nigdy nie zdołał jednak przebić się do pierwszej drużyny. Tym razem jednak miałby pewne miejsce między słupkami.

Dodaj komentarz