Maciej Iwański o swoich głosach w gali Złotej Piłki. „Tak to wygląda w sezonie, gdy jest mundial”

Lionel Messi otrzymał Złotą Piłkę na minionej gali organizowanej przez France Football. Głosy z ramienia Polski oddawał Maciej Iwański. Dziennikarz podzielił się swoimi typami w plebiscycie.
Głosował na Messiego

Lionel Messi zajął pierwsze miejsce w plebiscycie France Football. Argentyńczyk znalazł się przed Erlingiem Haalandem i Kylianem Mbappe. Dla doświadczonego piłkarza to już ósme takie wyróżnienie.

Jakub Kiwior mógł zmienić otoczenie w końcówce okienka. „Nie mówiliśmy o tym publicznie” [CZYTAJ]
Na wyniki gali składały się głosy 185 dziennikarzy z 185 państw. Każdy z nich mógł wytypować swoją najlepszą piątkę. Z ramienia Polski głosował Maciej Iwański reprezentujący redakcję TVP Sport. Dziennikarz zdradził, że umieścił Messiego na pierwszym miejscu w swojej piątce.
– Tak to wygląda w sezonie, gdy jest mundial i gdy zdobywa się mistrzostwo świata w tak ikoniczny sposób. W mojej piątce na pierwszym miejscu jako głos Polski również znalazł się Leo Messi – powiedział Iwański.
Na gali Złotej Piłki pojawił się również Robert Lewandowski. Polski napastnik FC Barcelony zajął dwunaste miejsce w rankingu najlepszego piłkarza minionego sezonu.

Źródło: TVP Sport