Louis van Gaal wyznał kogo chciał sprowadzić do Manchesteru United. Lewandowski był na jego liście

Louis van Gaal zdradził listę 10 piłkarzy, którzy byli na jego liście życzeń. Holender na łamach FourFourTwo wrócił wspomnieniami do swojej pracy w Manchesterze United.

Van Gaal trafił na Old Trafford w 2014 roku po zdobyciu z Holandią trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w Brazylii. Na stanowisku zastąpił Davida Moyesa. Z Czerwonymi Diabłami zdobył Puchar Anglii w sezonie 2015/2016. W klubie spędził dwa sezony.

Chciałem Roberta Lewandowskiego, ale gdy okazało się to trudne do zrealizowania, to próbowałem pozyskać Gonzalo Higuaina – mówi Holender na łamach FourFourTwo.

Zanim przyjechałem, rozmawiałem też z zarządem o Neymarze. Jeśli jesteś w United, musisz patrzyć szerzej. Był także interesujący dla klubu pod względem sprzedaży koszulek, a ja chciałem mieć szybkich skrzydłowych.

Na mojej liście życzeń był też Thomas Mueller. Na środku pomocy chciałem N’Golo Kante. Próbowałem nawet ściągnąć Jamesa Milnera, który był już wtedy dość stary, ale mógł grać na wielu pozycjach i miał umiejętności przywódcze.

Do obrony chciałem Sergio Ramosa i Matsa Hummelsa. Nasi gracze nie byli najlepsi, jeśli chodzi o wyprowadzanie akcji od tyłu.

To były moje najważniejsze cele transferowe, ale nie pozyskaliśmy żadnego. Nie wiem dlaczego, bo jako menadżer nie brałem udziału w negocjacjach. Po tym jak odszedłem, to piłkarze tacy jak Mahrez i Kante przeszli do Manchesteru City i Chelsea, a Manchesteru United nie potrafił ich pozyskać. To było dziwne – kończy Holender.

Nikt z wspomnianej listy nie trafił do Manchesteru United. Louisa van Gaala zwolniono z klubu z Old Trafford po sezonie 2015/2016. Jego następcą został Jose Mourinho.