Kucharski oficjalnie pozwał Lewandowskiego! „Sprawę zarejestrowano 14 września”

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami sporu na linii Robert Lewandowski – Cezary Kucharski. Jak podaje portal WP Sportowe Fakty, były agent reprezentanta Polski złożył przeciw niemu pozew w sądzie.

Sprawa na linii Lewandowski-Kucharski wciąż trwa!

Cała sprawa rozpoczęła się w mediach we wrześniu tego roku, gdy niemiecki Der Spiegel opublikował artykuł o sporze na linii Lewandowski-Kucharski. Niemiecki tygodnik już wtedy informował o tym, iż Kucharski złożył przeciw 32-latkowi pozew w sądzie. Potwierdzenie otrzymaliśmy dopiero dziś dzięki portalowi WP Sportowe Fakty.

W październiku tego roku Cezary Kucharski został zatrzymany przez policję z powodu domniemanego szantażu piłkarza Bayernu. Agent piłkarski miał domagać się od Roberta Lewandowskiego kwoty rzędu 20 milionów euro za „milczenie”. Wspomniane milczenie miało dotyczyć oszustw podatkowych, których miał dopuścić się kapitan reprezentacji Polski.

ZOBACZ: Wyciekły nagrania rozmowy Lewandowskiego z Kucharskim! „20 mln euro za spokój…”

Mamy kolejny zapis rozmowy Kucharskiego z Lewandowskim! „Czyli co, teraz grozisz mi?”

Cezary Kucharski oficjalnie wniósł pozew przeciw Robertowi Lewandowskiemu

Serwis WP Sportowe Fakty dotarł do sedna sprawy i zapytał o nią służby prasowe warszawskiego sądu. Odpowiedź uzyskana przez redaktora Piotra Koźmińskiego mówi, że sprawa została zarejestrowana 14 września.

– W odpowiedzi na zadane pytania informujemy: Postępowanie będące w Pana zainteresowaniu zostało zarejestrowane w Sądzie Okręgowym w Warszawie 14 września 2020 r… Sędzia referent nie zarządził doręczenia pozwu stronie pozwanej oraz nie wyznaczył terminu rozprawy z uwagi na inne czynności podjęte w sprawie – taką odpowiedź na zapytanie otrzymał portal WP.

Walka w sądzie o grube miliony

Jak dalej podaje Piotr Koźmiński, Cezary Kucharski za samo wniesie sprawy do sądu musiał zapłacić 200 tysięcy złotych. Kwota jest głównie zależna od tego, o ile tak właściwie toczy się sprawa. Były reprezentant Polski pozwał Lewandowskiego w sumie na 39 milionów złotych.

Michał Budzich