Bayernowi należał się rzut karny? Kuriozalna argumentacja sędziego [WIDEO]

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w trakcie meczu Arsenalu z Bayernem we wczorajszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Według komentarzy znacznej części piłkarskiej społeczności Bawarczykom należał się rzut karny. Co wzbudziło duże poruszenie wśród piłkarzy i sztabu Bayernu, to kuriozalne tłumaczenie sędziego.
We wtorek odbyły się dwa pierwsze ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Oba przyniosły kibicom masę wrażeń. Arsenal zremisował na własnym obiekcie z Bayernem Monachium 2:2. Z kolei w Madrycie Real zremisował z Manchesterem City 3:3. Remisy w obu starciach sprawiają, że kwestia awansu rozstrzygnie się z rewanżach.

W trakcie meczu Arsenalu z Bayernem doszło do dużej kontrowersji. Sytuacja wyglądała następująco. Anglicy szykowali się do rozpoczęcia gry od bramki. Golkiper Kanonierów, David Raya, podał krótko piłkę do Gabriela. Brazylijczyk zamiast kontynuować akcję, postanowił wziąć piłkę w ręce, a następnie ponownie wykonał rozpoczęcie gry od bramki. Zdaniem wielu osób, akcja została rozpoczęta wcześniej przez Davida Rayę, zatem Bayernowi powinien należeć się rzut karny za zagranie piłki ręką przez Gabriela.
Po meczu ze strony Bayernu Monachium wylała się cała masa negatywnych komentarzy odnośnie powyższej sytuacji. W jednym z pomeczowych wywiadów Joshua Kimmich przyznał, że jego zdaniem to oczywisty rzut karny. Sędzia tego pojedynku przekazał piłkarzom Bayernu, że była to zbyt „dziecinna” sytuacja, by odgwizdywać takie przewinienie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

– Nie wiem, czy widzieliście to w telewizji. Dla mnie to karny. Sędzia gwiżdże rzut bramkowy, bramkarz zagrywa piłkę do obrońcy, a ten ponownie bierze piłkę w ręce, aby otworzyć grę. Nigdy wcześniej tego nie widziałem – skomentował Joshua Kimmich.

– Zwróciliśmy na to uwagę sędziemu. Powiedział, że jesteśmy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i nie będzie gwizdał za taki dziecięcy błąd. Dla mnie to nie jest dziecinny błąd, to ma decydujące znaczenie dla meczu – ujawnił piłkarz Bayernu.

W podobnym tonie odnośnie tej sytuacji wyraził się także Thomas Tuchel. Szkoleniowcowi Bayernu szczególnie nie podobało się tłumaczenie sędziego. Jego zdaniem nie ma znaczenia, czy jest to dziecinny błąd czy też nie.

– Sędzia popełnił ogromny błąd. Wiem, że to była szalona sytuacja – skomentował Tuchel.

– Co nas naprawdę rozwścieczyło, to argumentacja na boisku. Powiedział naszym zawodnikom, że to „dziecinny błąd” i nie da za to kary w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. To okropne, okropne wytłumaczenie – stwierdził trener Bayernu.

Michał Budzich

Dodaj komentarz