Koniec Warty Poznań! Klub zmieni nazwę?

Warta Poznań ma zmienić siedzibę klubu. Informacja ukazała się w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. To może doprowadzić do zmiany nazwy klubu.
Warta Poznań jest najstarszym istniejącym klubem piłkarskim ze stolicy Wielkopolski. Założenie klubu przypada na 1912 rok. Przez ponad 100 lat działalności Warta dwukrotnie była mistrzem Polski (1929 i 1947). Od sezonu 2020/2021 Warta ponownie występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej,

Siedzibą Warty jest Poznań. Mimo to pierwsza drużyna tego klubu rozgrywa swoje mecze w Grodzisku Wielkopolskim. A to dlatego, że stadion Warty, tzw. „Ogródek”, nie spełnia wymogów do gry w Ekstraklasie.

Wkrótce wszystko może się jednak zmienić. I nie, Warta nie zacznie rozgrywać domowych meczów w Poznaniu. Zmianie ulegnie siedziba klubu. W Monitorze Sądowym i Gospodarczym ukazała się ostatnio informacja o zwołaniu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki na 30 kwietnia 2024 roku. W porządku obrad widzimy informację o podjęciu uchwały w sprawie zmiany statusu spółki odnośnie zmiany jej siedziby. Klub ma zmienić swoją siedzibę z Poznania na Grodzisk Wielkopolski. Obecnie siedziba Warty znajduje się w Poznaniu przy ul. Jana Spychalskiego 34.
Przeniesienie siedziby klubu może wiązać się z kolejnymi zmianami w Warcie Poznań. Zmiana siedziby może wiązać się także z modyfikacją nazwy klubu. Warta Poznań może przestać istnieć. Być może niedługo będziemy już mówić o Warcie Grodzisk Wielkopolski.

AKTUALIZACJA:

Głos w powyższej sprawie zabrał prezes Warty Poznań, Artur Meissner. Za pomocą wpisu na Twitterze potwierdził informację o nadchodzącym zgromadzeniu akcjonariuszy. Jak jednak przekazał, decyzja o zmianie siedziby nie jest przesądzona. Obecnie nie ma także planów, by zmienić nawę spółki.

Michał Budzich

Dodaj komentarz