Kolejny klub zgłosił się po Milika. Może tym razem się uda?

Po długiej sadze transferowej z udziałem Juventusu, po Milika zgłosił się kolejny klub. Reprezentant Polski może zostać piłkarzem Newcastle.

Arkadiusz Milik znajduje się na liście zawodników, którzy w najbliższym czasie mają opuścić Napoli. Głównym zainteresowanym był do tej pory Juventus. Po zmianie trenera nikt nie ma pewności czy polski napastnik będzie potrzebny Pirlo w Starej Damie.

Ciro Venerato, dziennikarz Rai Sport, donosi, że Newcastle miało kontaktować się z Napoli w sprawie Milika. Angielski klub chciał uniknąć rozmowy z pośrednikami i zgłosił się bezpośrednio do klubu.

Juve i Roma są bardziej atrakcyjne dla Milika, ale Newcastle ma argumenty ekonomiczne, w ten sposób może przekonać Polaka i Napoli do transferu do Premier League – komentuje całą sytuację Venerato cytowany przez areanapoli.it

Włoskie media donoszą, że o Milika stara się również AS Roma. Przedstawiciele klubu ze stolicy Italii postanowili od razu przejść do konkretów i zaproponowali za napastnika 20 milionów euro oraz piłkarza na wymianę.

W Anglii zainteresowanie reprezentantem Polski wykazały Tottenham oraz Manchester United, a w Hiszpanii – Atletico Madryt.

Arkadiusz Milik trafił do Napoli w 2016 roku, zaraz po udanym Euro. Klub sprowadził go za 32 miliony euro, aby wypełnił lukę po Higuainie. W barwach klubu z Neapolu zdobył 48 bramek w 122 spotkaniach i 5 razy asystował.

 

Kacper Polaczyk