Klub z małopolskiej okręgówki się wzmacnia. Na celowniku nie tylko Peszko!

Sławomir Peszko jest bliski podpisania kontraktu z Wieczystą Kraków, z klubem, który na codzień występuje w małopolskiej okręgówce. Nie jest to jedyna bomba, którą klub z Krakowa ma przygotowaną.

O przejściu Peszki do klubu z Krakowa mówi się już od kilku miesięcy. Zarząd Wieczystej był w stanie zaproponować mu kontrakt na ekstraklasowym poziomie. Do transferu jednak nie doszło i na powrót sagi musieliśmy poczekać kilka miesięcy.

– Wiadomo, że każdy chce mieć u siebie byłego reprezentanta Polski. Rozmowy przebiegły bardzo dobrze, Sławek chce do nas przyjść. W ciągu dwóch dni wszystko powinno się wyjaśnić, bo pozostały jeszcze do ustalenia pewne rzeczy między zawodnikiem a właścicielem klubu. (…) Temat pierwszy raz pojawił się pod koniec tamtego roku. Później to się odwlekało, ale znów usiedliśmy do rozmów. W ogóle nie trzeba było przekonywać Sławka do tego pomysłu, sam do nas przyjechał (śmiech). Pozyskanie Peszki będzie kolejnym etapem projektu, który stworzyliśmy. Mamy długoterminowe plany, czynimy duże inwestycje. Dysponujemy silną kadrą – powiedział trener Wieczystej dla Onetu

Przemysław Cecherz zaznaczył również, że to niejedyny ich pomysł na transfer. W zanadrzu mają jeszcze kilka nazwisk z przeszłością w Ekstraklasie. Dodatkowo klub ma zamiar mocno postawić na młodzież. W zamiarze Wieczystej jest utworzenie zespołu rezerw.

Krakowski klub na codzień występuje w okręgówce. Wojciech Kwiecień, który jest inwestorem między innymi Wisły Kraków, postanowił włożyć pieniądze w Wieczystą oraz sprawdzić kilku graczy z ekstraklasową i pierwszoligową przeszłością na poważnych kontraktach. Wszystko jest na dobrej drodze, aby dołączył do nich Peszko.

Kacper Polaczyk