Karol Świderski zdradził plan na dalszą karierę. „W klubie też o tym wiedzą”

Karol Świderski wyjaśnił, jakie ma dalsze plany odnośnie swojej kariery. Napastnik nie ukrywa, że chciałby wrócić do Europy i zagrać w jeden z lig TOP5. 

„Świder” to obecnie jedna z największych gwiazd Charlotte FC. Do klubu trafił w 2022 roku, a kibice niemal od razu go pokochali.

Powrót do Europy się zbliża

Reprezentant Polski ma ambitne plany w stosunku do swojej kariery. Nie ukrywa, że chciałby trafić do klubu z topu lig europejskich. Do końca sezonu na pewno zostanie jednak w MLS.

– Do końca sezonu będę zawodnikiem Charlotte FC. Zobaczymy, co wydarzy się po sezonie. Na pewno chciałbym wrócić do Europy i tego nie ukrywam. U mnie w klubie też o tym wiedzą. Nie chcę, żeby coś wydarzyło się na siłę. Mam nadzieję, że uda mi się trafić do silnego zespołu z lig TOP5. Teraz zostało mi kilkanaście spotkań w MLS – przyznał dla „TVP Sport”.

Co ciekawe, agent zawodnika, Mariusz Piekarski powiedział kilka dni temu na antenie „Meczyków”, że Charlotte otrzymywało oferty od Midtjylland. Latem wykluczono jednak jego transfer.

– Charlotte otrzymało bardzo dobrą ofertę od Midtjylland za Świderskiego. Gdyby Duńczycy wyeliminowali Legię i awansowali do Ligi Konferencji, to deal prawdopodobnie zostałby dopięty – mówił działacz.