Karl-Heinz Rummenigge o pożegnaniu z Thiago. „Dziękował i płakał przez pięć minut”

Thiago Alcantara po 7 latach przygody z Bayernem Monachium odchodzi do Liverpoolu. Karl-Heinz Rummenigge opowiedział jak Hiszpan podziękował mu za pobyt w Niemczech.

Thiago od wielu miesięcy był łączony z wieloma klubami. Przez media przewijały się nazwy klubów takich jak: FC Barcelona, Manchester United czy Liverpool. Ostatecznie Hiszpan trafił na Anfield Road. Kwota jego transferu wyniosła 30 milionów euro.

Karl-Heinz Rummenigge w niedzielę był gościem w programie „Sky90” . Prezes Bayernu Monachium opowiedział o swoim o pożegnaniu z Thiago Alcantarą.

Transfer został dopięty w czwartek. Kiedy dziesięć minut później wszedłem do garażu, on czekał na mnie w miejscu, gdzie zawsze parkuję. Podszedł do mnie, objął mnie i płakał przez pięć minut.

Powiedział: „Dziękuję, że pozwoliłeś mi tu grać”. Byłem z niego bardzo dumny, zwłaszcza za jakość, jaką pokazał w Lizbonie. To wielka strata, że nas opuszcza. Jakościowo i jako człowiek.

Niemniej jednak, uszanowaliśmy fakt, że chciał zrobić coś nowego. Zawsze dawał przykład innym. Również się rozpłakałem. Miałem z nim zawsze bardzo bliskie relacje. To prawie jak rodzinna relacja.

Thiago Alcantara do Bayernu dołączył w lipcu 2013 roku. Wcześniej bronił barw FC Barcelony.