Kamil Grosicki pewny rewolucji w reprezentacji Polski. „Wtedy najstarsi zawodnicy będą musieli pogodzić się z przyszłością”

Kamil Grosicki udzielił wywiadu portalowi „sport.tvp.pl”. Piłkarz Pogoni Szczecin w rozmowie z Piotrem Kamienieckim wypowiedział się na temat odmładzania kadry i potencjalnej rewolucji w szeregach Biało-Czerwonych.

 

Last dance Grosika?

Eksperci i kibice wielokrotnie sugerowali selekcjonerom reprezentacji Polski odmłodzenie kadry. Wielu z nich chętnie skreśliłoby Kamila Grosickiego na rzecz mniej opierzonych zawodników. Piłkarz Pogoni Szczecin odniósł się do ciągle wracających słów o byciu „za starym” na kadrę.

 

– Żyję w zgodzie z założeniem, że jeśli poczuję, że w kadrze na mojej pozycji są zdecydowanie lepsi piłkarze ode mnie, to… powiem pas. Na razie tego nie widzę. Właśnie dlatego cały czas walczę na boiskach PKO BP Ekstraklasy i chcę udowadniać, że należy mi się miejsce w kadrze – powiedział „Grosik”.

TikTok podjął współpracę z polskim klubem. Ich film zdobywa miliony wyświetleń. „To szansa na promocję drużyny” [WIDEO]

– Odmładzanie? To normalna kolej rzeczy. Chcemy rozwoju reprezentacji i musimy wprowadzać nowych zawodników do drużyny narodowej. Pytanie, czy wszyscy gracze, o których rozmawia się w tym kontekście w mediach, są już gotowi na kadrę. Reprezentacja i gra w klubie to dwa inne bieguny – dodał.

Kamil Grosicki w rozmowie z Piotrem Kamienieckim podkreślił, że o jego przyszłości w reprezentacji Polski mogą zdecydować marcowe baraże o awans do EURO 2024. Według piłkarza Portowców brak awansu najprawdopodobniej spowoduje, że był to jego ostatni taniec z kadrą Biało-Czerwonych.

 

– Musimy wykorzystać szansę, którą dają baraże. Jeśli to się nie uda, to reprezentację czeka poważne trzęsienie ziemi. Wtedy najstarsi zawodnicy na pewno będą musieli pogodzić się z przyszłością. Dojdzie do rewolucji. Nawet w moim przypadku… Jeśli awansu nie będzie, to marcowe zgrupowanie będę mógł pewnie określić mianem „last dance” – podsumował doświadczony zawodnik Pogoni.

 


Mecz reprezentacji Polski w barażach do EURO zaplanowano na 21 marca. Biało-Czerwoni zmierzą się u siebie z Estonią. Pierwszy gwizdek w meczu wybrzmi o godzinie 20:45.

Źródło: sport.tvp.pl