Hit transferowy w Ekstraklasie? Legia blisko ściągnięcia ligowej gwiazdy

Legia Warszawa latem ma zostać poważnie wzmocniona. Z medialnych doniesień wynika, że po zakończeniu bieżącego sezonu do stolicy Polski przeniesie się Marc Gual. Piłkarz Jagiellonii Białystok jest obecnie jedną z największych gwiazd Ekstraklasy. 

„Wojskowi” zajmują obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli. Wczoraj pokonali Koronę Kielce (3-2) i zmniejszyli stratę do Rakowa Częstochowa do siedmiu punktów.

Najmocniejszy atak w lidze?

Zdaje się, że Legia w końcu zażegnała kryzys, jaki dopadł ją w minionym sezonie. Obecnie wiceliderzy Ekstraklasy zbroją się jednak już na kolejne rozgrywki. Jeszcze zimą do Warszawy ma wrócić Tomas Pekhart. Czech ma być zastępstwem dla ponownie kontuzjowanego Blaza Kramera.

Najciekawszy ruch ma się natomiast odbyć dopiero latem. Według Pawła Gołaszewskiego Legia ściągnie do siebie Marca Guala z Jagiellonii Białystok. Dziennikarz już teraz okrzyknął ten ruch „bombą transferową”.

Kontrakt Hiszpana z Jagiellonią wygasa 30 czerwca 2023 roku. Dlatego Legia chce sięgnąć po niego dopiero latem, gdy formalnie piłkarz będzie bez zatrudnienia. Na przeszkodzie może jednak stanąć portugalska FC Vizela, która także przejawia zainteresowanie 26-latkiem. W grze ma być również bliżej nieokreślony grecki klub.