„Here we go!”. Wiemy, w jakim klubie zagra Karim Benzema

Padło słynne hasło „Here we go”. Fabrizio Romano poinformował, jaki będzie kolejny klub Karima Benzemy.

W niedzielę Real Madryt poinformował o odejściu z klubu Karima Benzemy. Kontrakt Francuza wygasa po 30 czerwca i nie zdecydował się on go przedłużyć. Tym samym kończy się 14-letnia przygoda Benzemy na Santiago Bernabeu. Wczoraj 35-latek rozegrał ostatni mecz w barwach Królewskich.

Karim Benzema trafił do Realu Madryt w 2009 roku. Wówczas Królewscy zapłacili za niego 35 milionów euro. W trakcie 14 sezonów spędzonych w stolicy Hiszpanii Benzema rozegrał 648 oficjalnych meczów, strzelając w nich 354 bramki. Francuz z Realem 5-krotnie wygrał Ligę Mistrzów, 4-krotnie był mistrzem Hiszpanii. Zdobył również inne trofea drużynowe.

W ostatnich tygodniach wiele mówiło się o możliwej przeprowadzce Karima Benzemy do Arabii Saudyjskiej. Wcześniejsza doniesienia znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Fabrizio Romano potwierdził, że Benzema zwiąże się z jednym z saudyjskich klubów.

Jak donosi Fabrizio Romano, nowym klubem Karima Benzemy będzie Al Ittihad. Francuz podpisał już główną część dokumentów. Kontrakt będzie ważny do 2025 roku.

W minionym sezonie Al Ittihad sięgnęło mistrzostwo Arabii Saudyjskiej. W zespole nie znajdziemy gwiazd, które moglibyśmy znać z występów na europejskich boiskach. Wyjątkiem może być Helder Costa, który grał w Wolves, Leeds, czy też Valencii. Najbardziej rozpoznawalną osobistością wydaje się być Nuno Espirito Santo, który pełni funkcję trenera.

Michał Budzich