FIFA zapowiada ciekawe zmiany! Szykuje się prawdziwa rewolucja piłkarskich rozgrywek

FIFA zamierza usunąć nudę z narodowych rozgrywek i walczyć o każdego kibica. W związku z tym zapowiedzieli wprowadzenie play-offów do krajowych lig.

FIFA planuje rewolucję w piłkarskich rozgrywkach. Organizacja zamierza wymienić nudne mecze „o pietruszkę” na spotkania o stawkę. Przedstawiciele FIFA spotkali się w Rzymie, aby przedyskutować wszystkie możliwe opcje uatrakcyjnienia rozgrywek.

Według informacji włoskiej Republicci na konferencji pojawił się pomysł wprowadzenia play-offów do narodowych lig. FIFA zamierza zrezygnować z drugiej rundy z meczami rewanżowymi i od razu przejść do fazy pucharowej. Takie rozwiązanie wykluczyłoby możliwość poznania mistrza na kilka kolejek przed końcem sezonu.

Kolejnym pomysłem jest dokładne podzielenie kalendarza na konkretne rozgrywki. Piłkarze otrzymaliby miesiąc urlopu, a przez 1.5 miesiąca odbywałyby się Mistrzostwa Świata bądź danego kontynentu. Tyle samo miałyby trać eliminacje do tych turniejów.

Wszystko to jest jedynie wstępnym pomysłem. FIFA planuje usiąść do rozmów z poszczególnymi federacjami jeszcze przed Mistrzostwami Świata w Katarze.

Kacper Polaczyk