Dziennikarze krytykują grę Roberta Lewandowskiego. „Nie jest w formie”

Robert Lewandowski nie zdołał strzelić gola przeciwko Realowi Sociedad (1-0). 34-latek nie dostał najlepszych opinii w zagranicznych mediach. Dziennikarze zauważyli, że Polak znajduje się w kiepskiej formie. 

FC Barcelona wygrała wczoraj z Realem Sociedad 1-0 mecz Pucharu Króla. Jedynego gola strzelił Ousmane Dembele. Robert Lewandowski spędził na murawie 90 minut, ale nie zdołał znaleźć drogi do bramki rywali.

Krytyka w mediach

Xavi pochwalił kapitana reprezentacji Polski za występ. Zwrócił przede wszystkim uwagę na to, jak pracuje dla zespołu.

– On pracuje dla zespołu i tworzy sytuacje. Jestem bardzo zadowolony z jego pracy w ataku. Nawet jeśli nie strzelił gola, rozegrał bardzo kompletne spotkanie. Musimy go również wyróżnić – stwierdził szkoleniowiec Barcelony. 

Dziennikarze nie byli jednak podobnymi optymistami. Kataloński „Sport” ocenił Lewandowskiego na szóstkę w dziesięciostopniowej skali.

– Nie miał swojego dnia. Było widać, że jest bardzo głodny bramek, ale miał dwie dobre sytuacje w pierwszej połowie i nie był w stanie ich wykorzystać – napisali redaktorzy.

– Nie jest w najlepszej formie. Nie zachowuje się z piłką przy nodze tak, jak w ostatnich meczach. Nie strzelał goli i nie stwarzał okazji – stwierdzono na eldesmarque.com, gdzie przyznano mu czwórkę.

Tłumaczyć Lewandowskiego starali się dziennikarze „ESPN”. Docenili grę Polaka „pod kolegów”. Zauważono również, że momentami obrońcy Realu Sociedad pozwalali sobie na więcej, niż mogli.

– Był strzeżony bardzo wysoko, momentami z większą surowością niż jest to dozwolone – podsumowano, oceniając Polaka na „piątkę”.

Robert Lewandowski ma w tym sezonie mimo wszystko niezłe statystyki. Dotychczas zagrał w 23 meczach. Strzelił 22 gole i zanotował 5 asyst.