Dušan Kuciak: – Zawsze będę bronił poziomu Ekstraklasy

W najnowszym wydaniu tygodnika „Piłka Nożna” ukazał się wywiad z Dušanem Kuciakiem. 13-krotny reprezentant Słowacji, a obecnie piłkarz Lechii Gdańsk podzielił się swoją opinią nt. poziomu polskiej ligi. Słowak uważa, że nie jest ona aż tak słaba, jak mówią wszyscy dookoła.

Dušan Kuciak trafił do Polski w 2011 roku, kiedy rozpoczął swoją przygodę z Legią Warszawa. W „Wojskowych” występował do 2016 roku, wówczas postanowił spróbować swoich sił w angielskim Hull City. Rok później wrócił do Polski i podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk, w której występuje do dziś.

– Polska to mój drugi dom i czuję się w waszym kraju znakomicie. Na rok wyjechałem do Anglii, ale nie zaistniałem i niby byłem przy wielkim futbolu, jednak tak naprawdę odbiłem się od niego. Po rocznej przerwie z radością wróciłem do Ekstraklasy – wyznał Dušan Kuciak.

Polska liga od wielu, wielu lat praktycznie nic nie znaczy na arenie międzynarodowej. Pamiętamy, jakim sukcesem polskiej piłki był awans Lecha Poznań do fazy grupowej Ligi Europy. Bramkarz Lechii Gdańsk uważa, że polska Ekstraklasa wcale nie jest aż tak słaba, jak się o niej mówi.

– Bardzo mi się nie podoba, kiedy ktoś bezsensownie krytykuje czy wyśmiewa naszą ligę. Zawsze będę bronił poziomu Ekstraklasy. Wiem, może to brzmi dziwnie, ale uważam, że nie jest proste grać w tej lidze, dlatego doceniajmy to, co mamy – skomentował słowacki bramkarz.

– Naprawdę, po polskich boiskach biega wielu dobrych zawodników, którzy co roku wyjeżdżają do silnych lig i się w nich odnajdują – dodał.

Michał Budzich