Dariusz Mioduski wypowiedział się nt. powrotu Stanisława Czerczesowa do Legii. „Zobaczymy”

Właściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski, udzielił wywiadu na łamach rosyjskiego „Sport Express”. W rozmowie poruszono temat Stanisława Czerczesowa i jego potencjalnego powrotu na Łazienkowską.

Stanisław Czerczesow był trenerem Legii Warszawa między październikiem 2015 roku a czerwcem 2016 roku. W tym okresie Rosjanin poprowadził Legionistów w 35 oficjalnych meczach, w których zanotował średnią zdobytych punktów na mecz w wysokości 2,14. Następnie przez niemal 5 lat szkoleniowiec prowadził reprezentację Rosji.

Powrót Czerczesowa?

58-letni szkoleniowiec od lipca tego roku pozostaje bez pracy, po tym, jak pożegnał się ze stanowiskiem selekcjonera reprezentacji Rosji. W wywiadzie dla rosyjskiego portalu „Sport Express” Dariusz Mioduski, właściciel Legii Warszawa, wypowiedział się nt. możliwego powrotu rosyjskiego trenera na Łazienkowską.

– Jesteśmy z trenerem bardzo dobrymi przyjaciółmi. Mamy ze sobą kontakt. Czy warto, by do nas wrócił? Zobaczymy. Wszystkiego się dowiecie – skomentował Dariusz Mioduski.

Dziwny sezon

Obecny sezon w wykonaniu Legii Warszawa to istna sinusoida. Jeszcze w wakacje Legia pod wodzą Czesława Michniewicza jak burza przeszła przez eliminacje do europejskich pucharów i ostatecznie trafiła do fazy grupowej Ligi Europy. Niestety, łączenie gry w Ekstraklasie oraz w europejskich pucharach przerosło zespół mistrza Polski, co poskutkowało fatalną dyspozycją na rodzimym podwórku. W październiku ze stanowiskiem trenera pierwszego zespołu pożegnał się Michniewicz, którego zastąpił Marek Gołębiewskiego. Niedoświadczonemu trenerowi nie udało się odmienić gry Legii, więc niewykluczone, że wkrótce dojdzie do kolejnej zmiany. Nie da się ukryć, że oczkiem w głowie Dariusza Mioduskiego jest Marek Papszun, jednak nie wiadomo, czy obecny trener Rakowa jest w ogóle chętny na zmianę pracy.


źródło: legia.net

Michał Budzich