Damien Perquis potwierdza historię o błędach młodości. „Piłem za dużo, to trwało z 1.5 roku”

Damien Perquis udzielił wywiadu Piotrowi Koźmińskiemu z WP Sportowe Fakty. 14-krotny reprezentant Polski, który niedawno zakończył karierę potwierdził słowa z wywiadu dla L’Equipe, iż w pewnym momencie kariery miał problemy z alkoholem.

Błędy młodości

Według Damiena Perquisa jego zachowanie w młodocianych latach było spowodowane pieniędzmi i zagubieniem. Były reprezentant żałuje straconego czasu, jednak podsumowując jest zadowolony ze swojej kariery.

Miałem wtedy 20-21 lat, trafiłem do Saint-Etienne. Wiadomo, młodość, duże zarobki, wtedy łatwo się pogubić. Żałuję tego czasu, bo to nie był tydzień, dwa, czy miesiąc. To trwało tak z 1,5 roku. Częste wyskoki wieczorem, imprezy, znajomi… I tak: alkohol. Wtedy na pewno za dużo piłem – potwierdza Perquis słowa z wywiadu dla L’Equipe.

Piłem po porażkach i nie tylko… Po prostu to był moment w moim życiu, gdzie mogłem i powinienem był zachować się lepiej, mądrzej, dojrzalej. Może wtedy moja kariera byłaby jeszcze lepsza? Choć generalnie, gdy patrzę za siebie, nie narzekam. Grałem w kilku ciekawych ligach i reprezentacji Polski – dodaje.

Trenerskie początki

Bilans Perquisa w reprezentacji biało-czerwonych to 14 występów oraz jedna bramka. Obecnie 36-latek pełni funkcję asystenta trenera rezerw Gazelec Ajaccio. Całość wywiadu możecie przeczytać tutaj.