Czy Lech Poznań sprzeda Jakuba Modera? Jest zaporowa cena, która nie odstrasza chętnych

Lech Poznań sprzedał w środę Roberta Gumnego do Augsburga za około 3 miliony euro + bonusy. W internecie codziennie można znaleźć nowe informacje na temat zainteresowania europejskich klubów wychowankami Lecha.

W przypadku Jakuba Modera Lech ustawił cenę zaporową, która wynosi 10 milionów euro. Szefowie Kolejorza od początku okienka odrzucają oferty za Kamińskiego i Modera. Ostatnio podobno odrzucono kolejną za 6 milionów za drugiego z wymienionych.

Lech jasno pokazuje swoje stanowisko i nie sprzeda Modera taniej niż 10 milionów euro. Według Dawida Dobrasza z Głosu Wielkopolskiego wspomniany klub, który złożył ostatnio ofertę nie odstraszyła wizja zapłacenia takiej kwoty.

Chętny na środkowego pomocnika zapowiedział, że być może wróci pod koniec okna transferowego. To postawiłoby władze Lecha Poznań przed kolosalnie trudną decyzją, ponieważ naraziliby się na wściekłość fanów. Przypomnijmy, że przed sezonem zapowiadano, ze nie będzie wyprzedaży w Kolejorzu. Z drugiej strony klub z Poznania mógłby ustanowić nowy rekord w sprzedaży piłkarza Ekstraklasy.

W przestrzeni medialnej pojawiają się dwa kluby, które interesują się utalentowanym Polakiem. Są nimi RB Lipsk oraz Bologna. Damian Smyk z Weszło twierdzi jednak, że ewentualny dobry występ Modera w reprezentacji Polski sprawiłby, że do transferu byłoby już bardzo blisko. Tym samym Lech Poznań mocno pobiłby rekord transferowy Ekstraklasy.