Były fajerwerki, to kiedy debiut? Al-Nassr nie może zgłosić Cristiano Ronaldo do rozgrywek

Cristiano Ronaldo został bardzo gorąco przywitany w Al-Nassr. Portugalczyk nie może jednak zadebiutować w barwach nowego klubu, gdyż ten nie jest w stanie go zarejestrować do rozgrywek.

Saga transferowa z Cristiano Ronaldo zakończyła się, choć wielu fanów futbolu wyobrażało sobie zupełnie inny happy-end. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki pod koniec listopada zeszłego roku rozwiązał kontrakt z Manchesterem United za porozumieniem obydwu stron. Kibice Portugalczyka spodziewali się kolejnego europejskiego przystanku w dość bogatej karierze ich ulubieńca, lecz ostatecznie się go nie doczekali.

Juninho Pernambucano krytykuje nowego trenera Cristiano Ronaldo. „Mam z nim okropne doświadczenia” [CZYTAJ]

37-latek zdecydował się związać umową z saudyjskim Al-Nassr. Tajemnicą nie jest fakt, iż Ronaldo wybrał pieniądze, zamiast poziomu rozgrywek. Były zawodnik Manchesteru United związał się z saudyjskim klubem 2.5-rocznym kontraktem. Według mediów Portugalczyk za sezon gry zarobi 200 milionów euro!

Zbigniew Boniek skomentował zamieszanie dot. poszukiwań selekcjonera. „Odbijamy się od ściany do ściany” [CZYTAJ]

Cristiano Ronaldo został bardzo gorąco przywitany w nowym klubie. Ogłoszenie, prezentacja, a kiedy pierwszy mecz? Jak się okazuje, na debiut 37-latka trzeba będzie chwilę zaczekać. Zgodnie z regulaminem ligi saudyjskiej każdy klub może zgłosić do rozgrywek siedmiu zagranicznych zawodników. Al-Nassr wszystkie sloty ma już zajęte, dlatego Portugalczyk musi poczekać, aż jego klub zrobi jakieś przetasowania. Najprawdopodobniej barwy zmieni Jaloliddin Masharipov, który wcześniej musiał oddać siódemkę Ronaldo.

Kolejnym powodem do czekania jest fakt, iż pięciokrotny triumfator w plebiscycie Złotej Piłki ma jeszcze do odbycia karę z czasów gry w Manchesterze United. Portugalczyk otrzymał wówczas 2 mecze zawieszenia za swoje zachowanie po meczu, w którym przeciwnikiem Czerwonych Diabłów był Everon. Cristiano Ronaldo najprawdopodobniej zadebiutuje w barwach Al-Nassr 22 stycznia.

Jacek Góralski o poszukiwaniach selekcjonera. „Kiedyś powiedziałem, że trenerem reprezentacji zawsze powinien być Polak” [CZYTAJ]

Kacper Polaczyk