Aubameyang ukarany przez wpisy w mediach społecznościowych. „Jesteśmy zakładnikami, czy co?”

Komisja Dyscyplinarna Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej ukarała Pierre’a-Emericka Aubameyanga za jego wpisy w mediach społecznościowych. CAF uznał je za obraźliwe i zagrażające wizerunkowi.

Podczas listopadowego zgrupowania, reprezentacja Gabonu dwukrotnie grała w eliminacjach Pucharu Narodów Afryki z Gambią. Przed meczem rewanżowym zatrzymano gwiazdora Arsenalu wraz z jego kolegami. Piłkarze spędzili całą noc na lotnisku w Bandżulu. Opuścili je dopiero o siódmej rano, by tego samego dnia zagrać mecz.

Niezła robota CAF, to tak, jakbyśmy wrócili do lat 90. To nas nie osłabi, ale ludzie powinni wiedzieć, o tym co się tutaj wydarzyło, a CAF musi wziąć za to odpowiedzialność. Mamy 2020 roku i chcemy, aby Afryka się rozwijała, ale w ten sposób nigdzie nie dojdziemy – apelował Aubameyang dodając zdjęcia leżących na ziemi kolegów.

Chcemy tylko wiedzieć, dlaczego Gambia zabiera nam paszporty i godzinami przetrzymuje nas na lotnisku? Jesteśmy zakładnikami, czy co? – pytał na social mediach piłkarz Arsenalu.

Za powyższe wpisy Pierre-Emerick Aubameyang będzie musiał zapłacić 10 tysięcy dolarów grzywny.

Gabończycy wygrali pierwsze spotkanie u siebie z Gambią. Później jednak musieli uznać wyższość rywali. Obie reprezentacje mają 7 punktów na swoim koncie i zajmują ex aequo pierwsze miejsce w swojej grupie.