Arkadiusz Milik doznał kontuzji. Polak nie dokończył meczu w Serie A

Arkadiusz Milik nie zdołał dokończyć niedzielnego meczu Juventusu. Polski napastnik doznał kontuzji i przedwcześnie opuścił boisko.

W niedzielę Juventus Turyn rozgrywał swój kolejny mecz w Serie A. W spotkaniu 20. kolejki ligi włoskiej Stara Dama mierzyła się na własnym obiekcie z Monzą. Niespodziewanie zwycięsko z tego starcia wyszedł beniaminek Serie A. Monza wygrała 2:0.

W barwach Juventusu jak zwykle wystąpiło dwóch Polaków. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce Starej Damy. Z kolei Arkadiusz Milik pojawił się na boisku dopiero w 58. minucie gry. Dla napastnika spotkanie zakończyło się przedwcześnie.

Kontuzja Milika

Mimo że Arkadiusz Milik pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie, to nie zdołał on dokończyć meczu. Wpływ na to miała kontuzja, której nabawił się Polak. Ostatnie kilka, kilkanaście minut Juve musiało sobie radzić w „10”, gdyż trener Allegri wykorzystał wszystkie możliwe zmiany.

Po meczu Massimiliano Allegri odsłonił kulisy kontuzji Arkadiusza Milika. Jak się okazało, Polak poczuł ból podczas oddawania strzału. Problem zdrowotny Polaka dotyczył jego lewego uda.