Alan Shearer szczery do bólu dla piłkarzy United. „Przestali dla niego biegać”

Po kompromitującej porażce 4:1 z Watfordem Ole Gunnar Solskjaer został zwolniony z Manchesteru United. Postawę zespołu w programie „Match of the Day” skomentował Alan Shearer. Według legendy angielskiej piłki zawodnicy stracili szacunek do pracy wykonywanej przez trenera.

Utrata poparcia

Wątpliwości wobec pracy wykonywanej przez Solskjaera pojawiały się już od dłuższego czasu. Wielu kibiców domagało się zwolnienia po blamażu z Liverpoolem. Według  Alana Shearera nie tylko fani stracili wiarę w umiejętności trenera:

– Z postawy zawodników w tym meczu jasno wynikało, że nie chcieli dalej pracować z Ole Gunnarem Solskjaerem. Przestali dla niego biegać i stracili szacunek do jego pracy. Jeżeli piłkarz mówi, że nie wie, co zrobić z piłką, to po prostu kłamie. To nie ma nic wspólnego z taktyką, pokazują, co myślą o pracy trenera- przekonuje Shearer.

Awaryjny zastępca

Po zwolnieniu Solskjaera zespół tymczasowo przejmie Michael Carrick. Do tej pory 40-latek był asystentem norweskiego szkoleniowca. Jego debiut przypadnie na mecz w Lidze Mistrzów z Villarealem.

Źródło: Sport.pl