16-latkowie pokonali olimpijską drużynę kobiet! Nietypowy mecz w Brazylii

Kobieca reprezentacja Brazylii rozegrała mecz kontrolny przeciwko swoim 16-letnim rodakom. Młodzież nie pozostawiła złudzeń, kto tego dnia był zdecydowanie lepszy.

16-latkowie lepsi od kobiet w meczu piłkarskim

Brazylijki przegotowują się do letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Tokio. W ramach treningu kobiety rozegrały sparing z młodzieżowym zespołem Grêmio Porto Alegre. Według doniesień mediów 16-latkowie mieli pokonać rywalki 6:0, nie dając im żadnych szans. Mecz został rozegrany w formule 2x30minut.

Kobieca reprezentacja „Canarinhos” od lat należy do ścisłej światowej czołówki, jednak od ponad dekady nie są w stanie zdobyć medalu na wielkiej imprezie. Na Olimpiadzie w 2016 roku Brazylijki zajęły 4. miejsce, a cztery lata wcześniej w Londynie opadły w 1/8 finału. Ich ostatni medal to srebro na IO w 2008 roku, gdzie w finale uległy Amerykankom.

– Ta gra treningowa była ważna z kilku powodów, po pierwsze ze względu na wyzwanie, jakim była szybkość gry u mężczyzn. Kiedy gramy z dużymi zespołami, które są bardzo szybkie, będziemy mieli tego typu wyzwanie i będziemy musieli je podjąć. Po drugie było to dla nas ważne doświadczenie w kontekście indywidulanego oceniania zawodniczek. Miałyśmy kilka sytuacji jeden na jednego, ochronę piłki i szybkie reagowanie w różnych sytuacjach. To dobry sposób na rozwój i przygotowanie się na wielkie wyzwania w 2021 roku – ocenia Pia Sundhage, trenerka brazylijskiej drużyny kobiet.

Michał Budzich