Zdecydowana krytyka pod adresem Szymona Marciniaka. Wszystko przez… materiał Canal+ [WIDEO]

Dość zaskakujące słowa krytyki padły pod adresem Szymona Marciniaka. Mają one związek z materiałem, który pojawił się na Canal +. Odsłania on kulisy jego pracy i część rozmów z piłkarzami na murawie. 
Szymon Marciniak należy do zdecydowanego topu arbitrów w naszym kraju. W mediach zazwyczaj jest wychwalany za podejmowane boiskowe decyzje. Jeśli już pod jego adresem pojawia się krytyka, to zazwyczaj, jeśli faktycznie coś ostro przeskrobie.

„Nie wiem, czy ten fragment ma budować autorytet”

Tym razem jednak nie ma mowy o żadnych superlatywach. W social mediach Canal+ Sport pojawił się materiał zwiastujący kolejny sezon serialu „Sędziowie”, który odsłania kulisy pracy arbitrów w Polsce. Słychać na nim, jak Marciniak zwraca się do piłkarzy przy okazji meczów Ekstraklasy. Często padają wulgaryzmy, a dodatkowo widać zaczepki ze strony 42-latka.
– Powiedz to jeszcze raz! Powiedz to jeszcze raz! Powiedz to jeszcze raz! Nie masz jaj, co? – kierował do Jespera Karlstroema z Lecha Poznań.
– A co ci jest, k***a? A co ci jest, pytam się? Nie umiesz normalnie powiedzieć, tylko krzyczysz? Czy ja do ciebie krzyczę? – mówił z kolei do piłkarza Śląska Wrocław, Łukasza Bejgera. 

Wielu dziennikarzy zgodnie stwierdziło, że takie zachowanie nie przystoi arbitrowi na poziomie Marciniaka. Odbiega ono mocno od ich dotychczasowego wyobrażenia pracy naszego międzynarodowego sędziego.

– Nie wiem, czy ten fragment ma budować autorytet Marciniaka. Dla mnie to jest niedopuszczalne i skandaliczne zachowanie sędziego, prowokuje zawodnika. Pytając: „Nie masz jaj?” pokazuje niestety, że sam ich nie ma, bo wie doskonale, że Karlstroem nie może mu nic powiedzieć – uważa Marek Wawrzynowski z „Przeglądu Sportowego Onet”.
– Nigdy w życiu nie chciałbym się spotkać z Szymonem Marciniakiem na boisku. Dla mnie to jest kompromitujący materiał, przede wszystkim przy sytuacji z Jesperem – dodał z kolei Jan Piekutowski z meczyki.pl.

3 komentarze do “Zdecydowana krytyka pod adresem Szymona Marciniaka. Wszystko przez… materiał Canal+ [WIDEO]”

Możliwość komentowania została wyłączona.