Zbigniew Boniek komentuje plotki dot. organizacji EURO. „Dlaczego nie Polska?”

Zbigniew Boniek w rozmowie z Polsatem Sport ocenił ostatnie przecieki dot. możliwego rozegrania EURO w jednym kraju. Prezes PZPN uważa, że turniej można rozegrać w Polsce.

EURO w jednym kraju?

W czwartkowy wieczór informowaliśmy, o możliwości rozegrania Mistrzostw Europy w jednym kraju. Dziennikarz Tancredi Palmeri podał, że najbliżej zorganizowania turnieju jest Anglia. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

– Potwierdzam, że Tancredi to mój dobry znajomy. I że zabawił się w czystą spekulację. Nie ma takiej decyzji. Jestem w Komitecie Wykonawczym UEFA, właściwie codziennie rozmawiam także prywatnie z ludźmi, którzy ten turniej organizują i zapewniam, że to jest temat wyssany z palca – wyznał Zbiegniew Boniek.

– Dzisiaj na tapecie jest przeniesienie turnieju do Anglii, miesiąc temu mówiono, że to będzie Rosja. Ja zatem rzucam inny pomysł. A dlaczego nie Polska? – dodał.

Zdecydowana większość kibiców i ekspertów uważa, że turniej straciłby na atmosferze, gdyby został zorganizowany w kilku krajach. Prezes PZPN uważa, że z uwagi na pandemię bezpieczniej byłoby rozegrać turniej w 12 krajach. Nie da się ukryć – lekko kontrowersyjna opinia.

– Moim zdaniem na dziś łatwiej jest zorganizować turniej w dwunastu krajach niż w jednym. Właśnie w takiej formule można być w tym trudnym czasie bardziej elastycznym. Bo co się stanie, jeśli się nagle okaże w przypadku przeniesienia mistrzostw do Anglii, że pojawiła się tam jakaś nowa mutacja wirusa i zrobiło się bardzo niebezpiecznie? Odwołamy turniej? – ocenia Boniek.

Polska organizatorem EURO?

Zbigniew Boniek sugeruje i podaje argumenty, że Polska jest w stanie zorganizować w tym roku turniej rangi mistrzowskiej.

– Mamy stadiony, piękne ośrodki, hotele, infrastrukturę, doświadczenie. Myśli pan, że rząd nie podjąłby się takiej awaryjnej organizacji? Jeśli spekulujemy, to spekulujmy. Każdy pomysł wrzucony do sieci ma dziś szansę zaistnieć choćby przez jakiś czas – skomentował 64-latek.

źródło: polsatsport.pl

Michał Budzich