Zaktualizowano ranking FIFA. Spadek reprezentacji Polski, zmiany w czołówce

FIFA zaktualizowała światowy ranking drużyn narodowych. Nowym liderem zestawienia została Argentyna. Spadek zanotowała z kolei reprezentacja Polski.

Podczas marcowej przerwy reprezentacyjnej polska drużyna narodowa rozegrała dwa mecze w eliminacjach do EURO 2024. Na początek zgrupowania Biało-Czerwoni doznali kompromitującej porażki z reprezentacją Czech 1:3. W drugim meczu podczas marcowego zgrupowania Polacy pokonali Albanię 1:0.

Spadek Polski w rankingu FIFA

W związku z powyższymi wynikami reprezentacja Polski zanotowała spadek o jedną pozycję w kwietniowej aktualizacji rankingu FIFA. Od dziś Polacy zajmują 23. pozycję. Naszą reprezentację wyprzedzili Szwedzi.

Zmiana lidera

W najnowszej wersji rankingu FIFA doszło do zmiany na pozycji lidera zestawienia. Na prowadzenie wysunęła się reprezentacja Argentyny. Do tej pory mistrzowie świata okupowali 2. lokatę. Nowym wiceliderem została Francja. Na najniższy stopień podium spadła natomiast Brazylia.

Sytuacja rywali Polaków

Zmiany w światowym zestawieniu dotknęły także rywali reprezentacji Polski w trwających eliminacjach EURO 2024. Czesi utrzymali 38. pozycję. Spadek z 66. na 68. odnotowała natomiast Albania. Z 123. na 125. miejsce spadła reprezentacja Wysp Owczych. Z kolei awans o 3 lokaty zanotowała Mołdawia, która znajduje się obecnie na 171. pozycji.

Ranking FIFA:

1. Argentyna (+1)

2. Francja (+1)

3. Brazylia (-2)

4. Belgia (+/-0)

5. Anglia (+/-0)

6. Holandia (+/-0)

7. Chorwacja (+/-0)

8. Włochy (+/-0)

9. Portugalia (+/-0)

10. Hiszpania (+/-0)

23. Polska (-1)

38. Czechy (+/-0)

68. Albania (-2)

125. Wyspy Owcze (-2)

171. Mołdawia (+3)


źródło: fifa.com

Michał Budzich