Wpadka norweskiego piłkarza! Kamera wyłapała napis obrażający kobiety

Choć o kobiecej piłce można powiedzieć wiele, to mimo prezentowanego poziomu piłkarkom należy się szacunek. Innego zdania jest chyba jeden z piłkarzy SK Brann, który podczas udzielania wywiadu, miał w pokoju koszulkę z napisem „Czym jest kobieca piłka nożna? Ani nie jest futbolem, ani nie jest kobieca”.

Obraza kobiet

Norweska telewizja śniadaniowa postanowiła przeprowadzić wywiad z wielokrotnym reprezentantem swojego kraju oraz zasłużonym zawodnikiem SK Brann – Vegardem Forrenem. Po opublikowaniu wideo z rozmowy w sieci zabrzmiało. Na tapecie pojawiły się nie słowa piłkarza, a koszulka z napisem „Czym jest kobieca piłka nożna? Ani nie jest futbolem, ani nie jest kobieca” wisząca w tle.

To bardzo zawstydzające. Moja twarz nigdy nie była tak czerwona jak teraz. Pomyślałem sobie „czy to możliwe?”. W każdym razie ta koszulka została ściągnięta ze ścianypowiedział dyrektor wykonawczy SK Brann, Vibeke Johannesen.

Do koszulki Forrena odniosła się Inrid Rylkand, piłkarka reprezentująca barwy IL Sandviken.

– Prawdopodobnie był to tylko niewinny żart, ale nie był śmieszny. Takie wydarzenia pokazują, że to podejście nadal pozostaje obecnie. Równość płci nie jest brana na poważniestwierdziła na antenie telewizji TV 2.

Norwegia odgrywa ważną rolę w kobiecym futbolu. To właśnie z tego kraju pochodzi Ada Hegerberg, zwyciężczyni pierwszej Złotej Piłki przyznawanej kobietom.

Żródło: Piotr Piotrowicz, TVP Sport

Kacper Polaczyk